Logamax plus GB072 14kW V2

Jeżeli stawiasz swojej instalacji centralnego ogrzewania najwyższe wymagania, marka Buderus oferuje wszystko, czego pragniesz. Kondensacyjne kotły naścienne Logamax plus GB072V2 oszczędzają znacznie energię i zajmują przy tym bardzo mało miejsca, umożliwiając montaż we wszystkich, nawet najmniejszych wnękach korytarza, kuchni bądź łazienki. Logamax plus GB072V2 to efektywne rozwiązanie, możliwe do zastosowania praktycznie w każdym mieszkaniu i każdym budynku.
Idealne dopasowanie do każdych wymagań.

Kocioł jest dostępny w czterech wersjach: trzy modele jednofunkcyjne o mocy 14, 20 i 24 kW oraz model dwufunkcyjny z wbudowanym płytowym wymiennikiem ciepła i zwiększoną mocą na potrzeby podgrzania wody do 30 kW. Modele jednofunkcyjne przystosowane są do współpracy z zasobnikami c.w.u.


Logamax plus GB072 to kondensacyjny kocioł gazowy, który wyróżnia się solidna konstrukcja oraz zastosowaniem najnowszych rozwiązań technicznych. W efekcie kocioł jest bardzo oszczędny, łatwy w obsłudze i przyjazny środowisku naturalnemu. Efektywna technika kondensacyjna sprawia, że Logamax plus GB072 posiada sprawność nominalna dochodzącą aż do 109%. Uzyskanie tak wysokiej sprawności możliwe jest dzięki procesowi skraplania pary wodnej, zawartej w spalinach. W ten sposób utajone ciepło pary wodnej wykorzystywane jest do podgrzewania czynnika grzewczego przepływającego przez kocioł. Umożliwia to z kolei zminimalizowanie opłat za gaz i istotnie chroni − dzięki zmniejszeniu emisji substancji szkodliwych do atmosfery − środowisko naturalne.

Zalety i cechy kotów Logamax plus GB072V2:

 • Fabrycznie przygotowane do współpracy z podgrzewaczami pojemnościowymi c.w.u. 
 • Dzięki wbudowanej funkcji „booster” modele o mocach nominalnych 24 kW mogą pracować dla potrzeb c.w.u. z mocą podwyższoną do 30 kW
 • Panel sterowania BC20 wyposażony w czytelny i podświetlany wyświetlacz LCD m.in. wbudowana automatyka pogodowa oraz funkcja „booster” i „ciepły start” dodatkowo podwyższające komfort użytkowania ciepłej wody
 • Możliwość sterowania pracą kotła i systemu grzewczego za pomocą dodatkowych, opcjonalnych regulatorów i modułów stref grzewczych, nowoczesnych systemów regulacji Logamatic EMS lub EMS Plus, czy z zaawansowanym systemem Logamatic 4000 dając możliwość sterowania wieloma obiegami grzewczymi. Kocioł współpracuje m.in. ze sterownikiem pokojowym Buderus Logamatic RC300.
 • Bardzo bogate wyposażenie standardowe. Oprócz wcześniej wymienionych elementów, w cenie dostawy znajdują się również m. in.:
 1. palnik wykonany ze stali nierdzewnej,
 2. pompa c.o. zgodna z wymogami Dyrektywy ErP,
 3. zawór 3-drogowy,
 4. pojemne naczynie przeponowe 12 litrów,
 5. zawór napełniająco-spustowy,
 6. syfon kondensatu i wąż odprowadzający kondensat,
 7. wąż od zaworu bezpieczeństwa,
 8. automatyczny odpowietrznik,
 9. manometr,
 10. płyta montażowa,
 11. szyna do zawieszenia kotła,
 12. adapter powietrzno-spalinowy z króćcami pomiarowymi spalin i powietrza,
 13. komplet zabezpieczeń (m. in. czujniki i ograniczniki temperatury, zawór bezpieczeństwa, ochrona przeciwzamrożeniowa, kontrola jonizacji płomienia)
 • Niewielkie wymiary
 • Mały pobór mocy elektrycznej w stanie gotowości (<2W)
 • Niski poziom emisji dźwięku
 • Dostępny w zestawach z regulatorami pokojowymi oraz z zasobnikami c.w.u. o różnych pojemnościach

5 390 zł